Merino Wool – naturalne włókna, które Cię zadziwią

W XXI wieku królują tworzywa syntetyczne i coraz częściej nosimy odzież z różnego rodzaju sztucznych włókien.  W poprzednim poście pisaliśmy o fantastycznych możliwościach nanosrebra. Postęp jest czymś nieuniknionym, ale warto wiedzieć, że w laboratoriach sięgamy również po naturalne włókna. Dobre rozwiązania są ponadczasowe. Tak jest z wełną merynos (merino wool), która pomimo silnej ekspansji syntetyków, przeżywa prawdziwy renesans. Czy naturalne włókno jest wciąż konkurencyjne dla innowacyjnych technologii i dokonań przemysłu chemicznego?

Bielizna Merino Wool – powrót do natury.

Wełna merynosów to materiał, który od dawna cieszy się wielkim uznaniem, a jego przyjemna w dotyku faktura i właściwości czynią z niego wymarzone tworzywo do szycia i dziania wygodnych i funkcjonalnych ubrań. Wełna miała do tej pory praktycznie jedną tylko wadę, która sprawiała, że miłośnicy komfortu jej unikali – chodzi oczywiście o nieprzyjemne „gryzienie”. Ten problem nie występuje w wełnie merynos, jest ona zupełnie pozbawiona takich niedogodności. Z tego powodu wełna merynosów stała się doskonałym materiałem na odzież sportową. Bielizna termoaktywna Merino Wool to idealne połączenie nowoczesnych koncepcji projektowania ubrań dla aktywnych i klasycznych materiałów. Charakteryzuje się świetnymi właściwościami termoregulacyjnymi i izolacyjnymi, co sprawia, że użytkownik nie jest narażony ani na przechłodzenie, ani na przegrzanie organizmu w trakcie aktywności.

Koszulka termoaktywna Merino Wool – dlaczego warto?

Zalet wełny merynosów jest wiele. Do najważniejszych z nich należy doskonałe pochłanianie wilgoci. Włókna tego typu mają powierzchnię, na której woda nie kondensuje i jest odciągana od ciała. Dzięki temu koszulka Merino Wool nie jest wilgotna nawet, gdy noszący ją sportowiec intensywnie się poci. Wielkim jej atutem jest też doskonała wentylacja. Bielizna Merino Wool to jednak nie tylko komfort, ale również czystość i zdrowie. Wełna merynosów nie wymaga częstego prania i jest bardzo odporna na zabrudzenia. Dodatkowo jest to środowisko bardzo mało atrakcyjne dla drobnoustrojów, dzięki czemu uniknąć można między innymi mało przyjemnych zapachów. Dodając do tego jeszcze elastyczność, swobodę ruchów i przyjemną dla skór fakturę, można zatem mówić o materiale niemal idealnym!

W naszych kolekcjach bieliznę Merino Wool stosujemy w kolekcjach Royal Casual i Royal Sport, których celem jest zapewnieni najlepszego komfortu cieplnego – najlepszy wybór dla sportów zimowych oraz w chłodnych sezonach.