Niesamowite właściwości nanosrebra. Sprawdź, dlaczego wzbogacamy nim włókna naszych materiałów

Srebro od zawsze kojarzy się z piękną biżuterią i luksusową zastawą stołową. Czy ten ozdobny metal może mieć jednak wpływ na jakość treningów i wygodę miłośników aktywności fizycznej? Najnowsze dokonania nowoczesnej technologii sprawiają, że tak. A wszystko za sprawą wykorzystania nanocząsteczek srebra posiadających właściwości, które czynią z nich wyjątkowo atrakcyjną propozycję dla każdego aktywnego człowieka. Czym jest nanosrebro i jak zmienia nasze życie?

Bielizna termoaktywna z nanosrebrem – co to jest?

Przemysł włókienniczy od zawsze starał się tworzyć dzianiny, które będą piękne i praktyczne. Wraz z pojawieniem się odzieży funkcjonalnej i sportowej, wzrosło jednak również zapotrzebowanie na włókna, które zapewnią doskonały komfort w czasie aktywności fizycznej. Prawdziwym przełomem w tej dziedzinie okazała się bielizna z nanosrebrem, wszystko to dzięki osiągnięciom nanotechnologii. Badania laboratoryjne udowodniły, że mikroskopijne cząsteczki srebra wykazują bardzo silne działanie bakteriostatyczne czyli hamują rozwój mikroorganizmów. Z początku rozwiązanie to znalazło zastosowanie w medycynie, a odzież z nanosrebrem była używana przez lekarzy i pielęgniarki. Szybko jednak okazało się, że problem z bakteriami to nie tylko bolączka chirurgów, ale także biegaczy i sportowców. Nieprzyjemny zapach odzieży po wysiłku fizycznym to przecież właśnie efekt działalności mikrobów. Bielizna termoaktywna z nanosrebrem błyskawicznie znalazła uznanie wśród bywalców siłowni, fitness-klubów, miłośników outdooru i motocykli, którzy dzięki niej odkryli zupełnie nowy wymiar komfortu.

W czym jeszcze pomaga odzież z nanosrebrem?

Nieprzyjemny zapach to nie jedyny kłopot, w którym może pomóc bielizna termoaktywna z nanosrebrem. Antyseptyczne działanie potwierdzono również w odniesieniu do grzybów, które bywają przyczyną poważnych problemów dermatologicznych i występowania różnego rodzaju grzybic. Bielizna z nanosrebrem pozwala uniknąć takich nieprzyjemności. Wzbogacenie włókien cząsteczkami srebra sprawia, że odzież tego typu bardzo skutecznie zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, co jest szczególnie ważne w przypadku osób aktywnych fizycznie przez długi czas. Z tego powodu jest to także wymarzone rozwiązania dla podróżników, turystów oraz alpinistów, którzy są zmuszeni do ciągłego noszenia jednego kompletu odzieży przez cały dzień.