Bielizna do biegania – czy warto ją stosować?

Bieganie stało się dla wielu osób sposobem na życie, a liczba amatorów i profesjonalnych biegaczy rośnie z roku na rok. Wzrasta także zapotrzebowanie na wyposażenie i odzież, które są dopasowane do potrzeb amatorów tej aktywności. Czy jednak faktycznie do biegania jest potrzebny specjalny strój i co bielizna termoaktywna do biegania zmienia w codziennym treningu?

Bielizna biegowa – dlaczego warto używać?

Bieganie to aktywność, która jest uprawiana w konkretnym celu – dla niektórych jest nim utrzymanie dobrej kondycji, dla innych chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, a pewna część biegaczy jest związana z tą dyscypliną zawodowo. Osiąganie celów nie jest łatwe i wymaga systematyczności, motywacji i odpowiednich warunków do efektywnego trenowania. Bielizna biegowa to właśnie sposób na podniesienie komfortu i intensywności ćwiczeń, dzięki czemu aktywność zaczyna przynosić szybkie wyniki i daje więcej przyjemności. Co jednak może zmienić specjalna koszulka do biegania? Okazuje się, że różnice w odniesieniu do klasycznej odzieży są znaczące. Bielizna termoaktywna jest projektowana tak, aby poprawić komfort. Dlatego też wykorzystuje się w niej materiały odprowadzające pot i wilgoć od skóry oraz włókna o właściwościach termoregulacyjnych, dzięki którym sportowiec nie marznie w chłodne dni i nie przegrzewa się podczas upałów. To zaś owocuje możliwością prowadzenia dłuższego, kontrolowanego i mniej wyczerpującego treningu.

Bielizna termoaktywna – inteligentna ochrona dla biegaczy

Wygoda, którą zapewnią termoaktywna koszulka do biegania lub specjalne legginsy dla biegaczy, to jednak nie wszystko. Aura nie zawsze sprzyja aktywności – zdarzają się chłodniejsze dni, deszcze lub silne porywy wiatru. W takich warunkach  bardzo szybko może się przeziębić. Bielizna biegowa chroni przed chorobą, zapewniając optymalne warunki termiczne. Dodatkowo jest to także doskonała obrona przed innymi niedogodnościami. Odprowadzanie potu i szybkie schnięcie sprawią, że bielizna do biegania zniweluje problem niezbyt przyjemnych zapachów po treningu, głównie dzięki zastosowaniu nanosrebra. Nano srebro zapewni również odpowiedni poziom ochrony w przypadku jakichś otarć poniesionych w wyniku kontuzji.

Bieganie w lesie i inne biegi terenowe

Bliski kontakt z naturą wystawia nas również na nieciekawe spotkania z insektami i pajęczakami, w tym ze zmorą ostatnich lat, czyli kleszczami. W celu ochrony ciała biegacza można zastosować bieliznę termoaktywną antykleszczową. Jest ona pokryta specjalnym środkiem, który doskonale eliminuje ryzyko tego rodzaju. Jest ona całkowicie bezpieczna dla organizmu, nie niosąc żadnych skutków ubocznych.

Nie pozostaje nic innego, tylko zacząć biegać 🙂