Bielizna termoaktywna – jak to prać?

Bielizna termoaktywna zdobyła dużą popularność wśród profesjonalnych sportowców i amatorów. Nic dziwnego, gdyż jej właściwości potrafią odmienić każdy trening, zwiększając nie tylko komfort, ale również wydajność. Jednakże, aby jak najdłużej móc cieszyć się jej wyjątkowymi właściwościami, konieczne jest odpowiednie dbanie o nią. Ten element garderoby nie wymaga żadnych żmudnych zabiegów, jednakże warto zastosować się do kilku prostych wskazówek.

Pranie bielizny termoaktywnej

Popularnym pytaniem wśród osób, które zaczynają korzystanie z tego typu strojów jest: „Jak często prać bieliznę termoaktywną?”

Z reguły zwykłą bieliznę pierzemy po każdym wysiłku fizycznym. Tylko w ten sposób można zapewnić odpowiednią higienę. Na szczęście bielizna termoaktywna Bodydry jest wzbogacana nanosrebrem co świetnie chroni przed rozwojem bakterii oraz brzydkim zapachem. Jest to szczególnie przydatne, w przypadku działań outdoorowych, kiedy przez długi czas jesteśmy z dala od cywilizacji. Jednak nawet naszą bieliznę warto uprać 😉

Tak, więc przystępując do czyszczenia bielizny termoaktywnej, należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, tego typu strój najlepiej prać ręcznie lub w pralce posiadającej specjalny program do ubrań syntetycznych lub delikatnych tkanin. Do pozbycia się zabrudzeń, powinno wykorzystywać się proszki i płyny nieposiadające zmiękczaczy. Należy również unikać wybielaczy.  Z powodzeniem sprawdzi się zwykłe szare mydło. Przydatne będą proszki przeznaczone do prania ubrań dziecięcych. Można także skorzystać ze specjalnych płynów, przeznaczonych do prania ubrań outdoorowych, np NikWax lub Granger’s. Piorąc ręcznie bieliznę termoaktywną, trzeba zwrócić uwagę na to czy z pewnością została dobrze wypłukana. Pozostawienie płynu lub proszku do prania może skutkować znacznym pogorszeniem właściwości odprowadzania wilgoci.

Suszenie bielizny termoaktywnej

Pranie bielizny termoaktywnej to jedno, ale ważne jest też jej odpowiednie wysuszenie – jednakże jest to jeszcze prostsze. Ważne jest jednak, aby mieć na uwadze kilka rzeczy. Można rozwiesić ubranie w pobliżu źródeł ciepła. Na szczęście nie ma specjalnej konieczności przyspieszania suszenia, ani korzystania z suszarek gdyż właściwości bielizny termoaktywnej sprawiają, że trwa to bardzo krótko. Ot i to wszystko, krótko i na temat.