Twoje wsparcie w treningu — odzież funkcyjna i termoaktywna

Chociaż wybór odzieży do treningu wydaje się często sprawą drugorzędną, każdy profesjonalny sportowiec przyzna, że właściwe ubrania mają olbrzymi wpływ na komfort i wydajność podczas aktywności fizycznej. Na czym dokładnie jednak polega zależność między odzieżą a przebiegiem treningu? Czym jest odzież funkcyjna i termoaktywna, i jakie technologie są w niej wykorzystywane? Zapraszamy do lektury!

Odzież funkcyjna, czyli jaka?

Odzież funkcyjna to specjalny rodzaj ubrań z kategorii takich, jak koszulki, legginsy, kurtki czy bielizna termoaktywna, która wspomaga użytkownika w trakcie aktywności fizycznej. Wspomaganie to polega na wykorzystywaniu licznych właściwości niektórych materiałów, przędz i rozwiązań technologicznych w celu poprawienia komfortu i termoregulacji ciała w trakcie treningu. Najważniejszą kwestią podczas wysiłku fizycznego jest odprowadzanie wydzielanego potu, czyli odfiltrowanie go z powierzchni skóry na zewnątrz ubrania. Pozwala to zachować suchość i bardzo korzystnie wpływa na termoregulację, latem chroniąc przed przegrzaniem, a zimą przed zmarznięciem. Normalne ubrania wchłaniają pot, jednak, zamiast odprowadzać go dalej na zewnątrz, zatrzymują go w sobie, tworząc nieprzyjemne uczucie mokrej, oblepiającej ciało warstwy. Utrudnia to oddychanie ciała oraz przekłada się na wygodę podczas wykonywania ruchów, a więc bezpośrednio wpływa na efektywność i koncentrację podczas trenowania. Drugim istotnym zagadnieniem jest sam krój ubrania. Odzież funkcyjna wyróżnia się doskonałym dostosowaniem do użytkownika — jego sylwetki i kształtów. Ma to niebagatelne znaczenie dla swobody ruchów.

100% technologii

Odzież funkcyjna i termoaktywna to przede wszystkim połączenie wielu optymalnych rozwiązań, które pozwalają trenować intensywniej i efektywniej. Wśród tych rozwiązań znajdują się materiały, a także włókna, takie jak np. ekstremalnie wydajna wełna merino, czy ultralekka Nanofibra. To również przędze, takie jak Prolen Yarn, charakteryzująca się właściwościami antybakteryjnymi i świetną oddychalnością, oraz wiele technologii, w tym technologii 3D gwarantującej idealne dopasowanie ubrania do ciała, kanalików powietrza, które wspomagają cyrkulację powietrza, czy bezszwowego szycia Seamless.

Każde z takich udogodnień i technologii w odzieży funkcyjnej stanowi realne wsparcie i sprawia, że zamiast rozpraszać się wilgocią, uwieraniem czy ograniczonymi ruchami, osoba trenująca może w pełni skupić się na swojej aktywności i osiągać coraz lepsze wyniki. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią angażować się w treningi w 100% i oczekują najlepszej jakości i niezawodności.