Trening w upalne lato – bielizna z filtrem UV

Żaden aktywny fizycznie człowiek nie wyobraża sobie zaprzestania treningów z powodu pogody. Czasem jednak temperatura otoczenia wymaga użycia specjalistycznej odzieży, która w odpowiedni sposób ochroni użytkownika. Bielizna z filtrem UV to idealne rozwiązanie dla każdego aktywnego człowieka, w szczególności podczas upalnych dni.

Ochrona przede wszystkim

Bielizna z filtrem UV to idealna opcja dla aktywnych. Letnie wycieczki cieszą się dużą popularnością ze względu na pogodę. Warto jednak wiedzieć, że promienie słoneczne, oprócz przyjemnego ciepła, dostarczają również promieniowanie UV, które jest szkodliwe dla zdrowia. Odpowiednie dostosowanie się do warunków pogodowych, w postaci zakupu odzieży ochronnej, może zapewnić bezpieczne korzystanie ze słonecznych dni, bez konieczności zamartwiania się o szkodliwe działanie promieni. Każda dłuższa wycieczka w słoneczną pogodę wymaga wcześniejszego przygotowania, ponieważ łatwo narazić się na niekorzystne działanie słońca. 

O co tyle zachodu?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest nieodłącznym elementem promieniowania słonecznego. Promieniowanie elektromagnetyczne emituje je we wszystkich zakresach fal magnetycznych, a jego źródłem jest słońce. Zakres UVA odpowiada za starzenie się skóry, ponieważ uszkadza włókna kolagenowe. Powoduje również powstawanie wolnych rodników i pojawianie się przebarwień. Mogłoby się wydawać, że kremy ochronne wystarczą, by zapobiec negatywnym skutkom działania słońca. Bielizna z filtrem UV może wspomóc ochronę przegrzania organizmu, gdyż poza ochroną przed promieniowaniem, posiada właściwości termoaktywne. Warto wiedzieć, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo podczas słonecznych dni.

Aktywność fizyczna to bardzo ważny aspekt w życiu człowieka. Wycieczki, wędrówki górskie i inne rodzaje ruchu mogą zapewnić zdrowie i dobrą kondycję przez długie lata. Kiedy za oknem świeci słońce, chęć na ruszenie się z domu wzrasta. Należy jednak pamiętać, że działanie promieni słonecznych to zagrożenie dla skóry, która wymaga odpowiedniej ochrony.