Nowa jakość K2 i MOUNT EVEREST. Udoskonalamy kolekcje z wełną Merino

O tym, że nasza bielizna jest wygodna i funkcjonalna, pewnie przekonaliście się nie raz. Musicie jednak wiedzieć, że zanim trafi ona w Wasze ręce jako ostateczny produkt, przechodzi przez kilka etapów obróbki. Ich przebieg podyktowany jest niezliczoną ilością podjętych przez nas decyzji. Ich efekty tworzą produkt i budują wizerunek BODYDRY. W tym wpisie, chcemy Wam przedstawić naszą markę z trochę innej strony —  na przykładzie naszych kolekcji K2 i MOUNT EVEREST, których głównym materiałem jest wełna merino, opowiemy Wam o tym, z jaką dbałością dobieramy przędze do naszych produktów. 

Nowa jakość

Nasza bielizna jest dedykowana zawodowcom, dlatego używamy przędz najwyższej jakości, by zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Jeszcze bardziej miękkie, jeszcze bardziej odporne na czynniki mechaniczne i jeszcze bardziej oddychalne — takie są nasze produkty z kolekcji K2 i MOUNT EVEREST, które zostały uszyte z udoskonalonego typu wełny merino pozyskiwanej z australijskich owiec.

Przeszłość i przyszłość przemysłu odzieżowego

Stosowanie wełny merino na wielką skalę, ma swoje korzenie w australijskiej tradycji rolniczej. Na przestrzeni lat, udowodniła ona, że można spełniać potrzeby Klienta przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego i wsparciu lokalnych społeczności.

W zgodzie z naturą

Jeden rok — tyle dojrzewa wełna merino na australijskich owcach. Zwierzęta wypasane są na naturalnych pastwiskach, na rozległych terenach, a karmione wodą i trawą. Wełna merino rozkłada się w ciągu kilku lat, powoli uwalniając cenne składniki odżywcze z powrotem do ziemi. Jedna owca może wytwarzać co roku nową, pełnowartościową porcję wełny.

Uniwersalna i funkcjonalna

Oprócz właściwości termoaktywnych, naszą nową wełnę cechuje jeszcze lepsza oddychalność, elastyczność i bardzo przyjemna w dotyku struktura. Ponadto, niektóre jej odmiany są odporne na wyładowania elektrostatyczne oraz w dużym stopniu na powstawanie plam i ogień.

Materiał premium

Wełna merino jest ceniona za bardzo delikatne, cienkie i wyjątkowo miękkie włókna. Posiada wiele zastosowań, dlatego wybierają ją najlepsi producenci branży odzieżowej i designerzy, m.in. ceniona za doskonałą jakość materiałów, włoska marka Napapijri.

Nowa jakość, którą znajdziecie w kolekcji K2 i MOUNT EVEREST pojawi się w naszym sklepie jeszcze w tym sezonie jesienno-zimowym. Chcecie przekonać się na własnej skórze o tym, jak komfortowa potrafi być wełna? Śledźcie nasze media społecznościowe i nie przegapcie premiery!