Kategorie cieplne w bieliźnie termoaktywnej – którą z nich wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór bielizny termoaktywnej powinien być podyktowany jedynie pogodą i warunkami atmosferycznymi. W rzeczywistości jednak, w trakcie selekcji bielizny termoaktywnej, warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych parametrów. Przedstawimy Ci je wraz z  naszymi głównymi kategoriami cieplnymi i pomożemy wybrać taką, która będzie idealna.

Czym należy się kierować podczas wyboru bielizny?

Przede wszystkim porą roku — w miesiącach letnich świetnie sprawdzi się odzież z efektem chłodzenia, np. z serii GASHERBRUM I, natomiast chłodniejsze okresy w ciągu roku wymagają innego rodzaju przędzy — bardzo ciepłej i komfortowej, takiej jak wełna merino, którą znajdziecie w kolekcjach K2 oraz MOUNT EVEREST.

Kolejnym wyznacznikiem jest rodzaj aktywności — w naszej ofercie znajdziecie koszulki, getry oraz kominiarki, które  przeznaczone są do różnych aktywności. W opisach produktów umieściliśmy nazwy dyscyplin sportowych, w których dana rzecz się sprawdziła. Warto również wziąć pod uwagę intensywność treningów. Jeśli są one dynamiczne, to powinieneś wybierać produkty z kategorii “cooling”, a gdy jest to standardowy wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu — wybierz te oznaczone jako “optimal”. Jednym z ostatnich parametrów jest typ skóry. Jeśli jesteś alergikiem,  często towarzyszą Ci podrażnienia lub obtarcia po treningu, to odrzuć kategorie najcieplejsze i skup się na produktach hipoalergicznych. I wreszcie preferencje osobiste — jeśli cierpisz na nadpotliwość, wybierz wariant o stopień niższy niż sugerowany. Co więcej, gdy wiosną lub nawet latem doskwiera Ci chłodniejsza temperatura, to możesz zdecydować się na kategorię cieplejszą niż standardowa.

Dostępne kategorie cieplne:

  • cooling — dzięki delikatnym, oddychalnym tkaninom, daje efekt chłodzenia  podczas intensywnego wysiłku fizycznego, nawet w najbardziej upalne dni,
  • optimal — przewiewne, uniwersalne tkaniny pozwalają utrzymać optymalną temperaturę ciała w trakcie standardowych aktywności,
  • warm — kolekcje stworzone są z wełny merino, która sprawdza się podczas ekstremalnych mrozów.

W naszych produktach stosujemy zaawansowane technologie i przędze, które spiszą się wzorowo, niezależnie od tego w jakich okolicznościach będziesz je stosować. Łączy je świetna wentylacja, solidne wykonanie i wysokogatunkowe materiały. Przekonaj się na własnej skórze i podnieś swój trening na najwyższy poziom komfortu oraz wydajności.