Amni SOUL ECO

W BODYDRY dbamy nie tylko o naszych klientów, ale również o naszą planetę, dlatego stawiamy na ekologiczne materiały. Jednym z nich jest z pewnością Amni SOUL ECO dostarczany przez firmę Fulgar.

Odpowiedzialna technologia

Proces produkcyjny Amni SOUL ECO znacząco różni się od typowych poliamidów. Firma Fulgar stawia na ekologię, recykling i odpowiedzialne podejście do biznesu. Gazy cieplarniane będące skutkiem ubocznym wytwarzania materiału, są oczyszczane przed uwolnieniem ich do atmosfery, a woda użyta w trakcie produkcji poddawana jest recyklingowi, aby ograniczyć jej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

95 lat

Właśnie tyle wynosi różnica w planowanym czasie rozkładu między Amni SOUL ECO, a typowymi poliamidami. Jest to produkt w 100% biodegradowalny co oznacza, że rozkłada się  w biomasę i biogaz. Te pozostałości można wykorzystać do recyklingu i stworzyć z nich nowy, równie ekologiczny produkt. Amni SOUL ECO rozkłada się około pięciu lat, podczas gdy inne włókna potrzebują dziesięcioleci, by zniknąć z naszej planety.

Wygodna ekologia

Oprócz zalet związanych z ekologicznym podejściem do przemysłu tekstylnego, firma Fulgar dostarcza materiał, który jest ekologiczny i bardzo dobrze się nosi. Jest miękki, dopasowuje się do ciała i przepuszcza powietrze.

Atuty:

  • Odpowiedzialny proces produkcji
  • Materiał biodegradowalny, nadający się do recyklingu
  • Krótki czas rozkładu – około 5 lat
  • Materiał miękki i dobrze oddychający