Fast Dry

Wdzięczność do szybkoschnących ubrań odczujecie szczególnie podczas gwałtownej ulewy, jeśli ta zaskoczy Was na górskim szlaku. Technologia Fast Dry została stworzona właśnie z myślą o turystach.

Brak “złotego środka”

Tradycyjnie, większość z nas dzieli ubrania na grubsze i cieńsze. Im więcej włókien i im są one grubsze, tym większa jest powierzchnia, która pochłaniania wilgoć (co jest istotne podczas intensywnego wysiłku fizycznego). Z tego powodu ubrania schną w nieskończoność, ale z drugiej strony dłużej i skuteczniej utrzymują ciepło, dlatego zimą zakładamy na siebie grube i ciepłe bawełniane sweterki i unikamy raczej luźnych koszulek, które zostały wykonane z poliestru i pasują do letniej pogody. W efekcie, z jednej strony mamy do wyboru ciepłe i wolnoschnące ubrania, a z drugiej szybkoschnące, w których łatwo jest przemarznąć. Sami widzicie, że obie opcje nie są optymalne i dalekie od ideału jeśli chodzi o wybór ich do założenia na górskie wyprawy.

Rozwiązaniem jest odzież Fast Dry!

Odzież Fast Dry nie tylko skutecznie odprowadza wilgoć, ale także zatrzymuje ciepło! Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju przędzy, który znacznie skraca czas schnięcia materiału, a jednocześnie powoduje, że wytworzone ciepło nie ucieka i w efekcie nie dochodzi do wychłodzenia. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że ubrania, które zostały wykonane z materiału stworzonego przy użyciu technologii Fast Dry są niezastąpione, szczególnie podczas dłuższych wycieczek. Taki typ odzieży jest stworzony z różnych wariacji mieszanki poliamidów i polipropylenów.

Atuty:

  • Skutecznie odprowadza wilgoć
  • Zatrzymuje ciepło
  • Skraca czas schnięcia materiału