Non-Pilling

Znacie to uczucie, gdy Wasz ulubiony sweter czy polar zaczyna się mechacić? Staracie się różnymi technikami usunąć małe kuleczki z jego powierzchni, ale wraz z upływem czasu jest ich coraz więcej i więcej, a przez to Wasz sweter nie wygląda już tak dobrze, jak kilka dni po zakupie. Aby rozwiązać ten problem, producenci stworzyli technologię Non - Pilling.

Czym jest Pilling?

Pillingowanie, nazywane potocznie mechaceniem się, to proces, w którym najczęściej pod wpływem tarcia, na powierzchni ubrań powstają małe kuleczki. Zwykle dochodzi do niego podczas prania, ale może to również powstać w trakcie codziennego użytku. Gdy poruszamy się, włókna ocierają się o siebie, przez co luźne końcówki włókien łączą się ze sobą. Tak tworzą się te niewielkie, ale jakże denerwujące, niechlujnie i nieestetycznie wyglądające, kuleczki na naszych ubraniach.

Non – Pilling, czyli koniec z mechaceniem się ubrań!

W przypadku zastosowania specjalnego typu dzianin, które powstały przy użyciu technologii Non – Pilling. Przestrzeń między włóknami, które się ze sobą łączą jest wyjątkowo mała, przez co ich końcówki nie sczepiają się. Zapewnia to większą trwałość materiału i pozwala dłużej cieszyć się ulubioną bluzką! Ubrania z zastosowaną technologią Non – Pilling są droższe, niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Atuty:

  • Odporność na mechacenie
  • Większa trwałość
  • Materiał jest gęstszy i przyjemniejszy w dotyku
  • Jeśli na tkaninie występuje jakiś wzór, będzie on bardziej wyraźny niż na zwykłym materiale