Ochrona UV Schoeller

Jeśli uprawiając sport przywiązujesz wagę do wyglądu oraz kondycji swojego ciała, to nie powinieneś zapominać także o skórze. W trakcie wysiłku fizycznego w warunkach outdoorowych jest ona narażona na promieniowanie UVA i UVB niemalże przez cały rok. Warto zaznaczyć, że jeżeli wybierzesz bieliznę termoaktywną w ciemnym kolorze, to absorpcja ciepła i promieni słonecznych znacznie się zwiększy.

Optymalne zarządzanie ciepłem

W naszych produktach stosujemy technologię coldblack®, która zmniejsza poziom absorpcji promieni słonecznych, tym samym zwiększając komfort użytkowania i zapewniając skórze niezawodną ochronę. Termoaktywne właściwości naszej bielizny, opierają się na zbalansowanej wymianie ciepła pomiędzy skórą a środowiskiem zewnętrznym.

Bariera przed słońcem

Ochrona UV Schoeller stanowi swego rodzaju barierę przed słońcem. Nie oznacza to jednak, że skóra nie ma możliwości oddychania. Naszą bieliznę cechuje najwyższy poziom oddychalności, który sprawia, że komórki w skórze są odpowiednio dotlenione.

Kontrola temperatury i ochrona UV

Zastosowanie technologii coldblack® pozwala na skuteczne odbijanie promieni słonecznych przez tkaninę, zapobiegając w ten sposób przegrzaniu organizmu lub poparzeniu słonecznemu. Należy pamiętać o tym, że każdy z nas, narażony jest na promieniowanie UV przez cały rok. Bielizna termoaktywna wykonana przy użyciu technologii coldblack® została wzbogacona o filtr UPF 30+, który znacznie zwiększa poziom ochrony skóry. Ponadto, wzmacnia ona termoaktywność BODYDRY — odbija ciepło i minimalizuje uciążliwe poczucie gorąca. Ta technologia sprawdza się doskonale w przypadku ciemniejszych kolorów tkanin, które są bardziej narażone na pochłanianie szkodliwego UV.

Atuty:

  • Ochrona termiczna
  • Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem
  • Zbalansowane zarządzanie ciepłem
  • Większa oddychalność
  • Efekt chłodzenia