Wełna merino Südwolle

Sekret doskonałych właściwości termoaktywnych bielizny BODYDRY tkwi w strukturze tkaniny, z której jest uszyta. Jednym z włókien, których używamy do naszej produkcji, jest wełna merino Schoeller. Jest to włókno naturalne, które pochodzi od merynosów — owiec żyjących w ekstremalnych warunkach pogodowych. Ich przystosowanie się do niekorzystnego środowiska było impulsem do wykorzystania tej wyjątkowej przędzy w bieliźnie termoaktywnej.

Ze skrajności w skrajność

Ekstremalne warunki, charakteryzują się m.in. zmiennością aury i temperatury. Każdy sportowiec w tak niepewnych warunkach ponad wszystko ceni sobie poczucie komfortu i wydajność odzieży. Wełna merino jest naturalnym regulatorem temperatury – zapewnia skórze uczucie optymalnego komfortu w skrajnych warunkach pogodowych. Dostosowuje się do dużych wahań temperatury powietrza. Ochładza ciało, kiedy jest gorąco i zapewnia ciepło, gdy jest zimno. Wynika to ze struktury kapsułkowej włókna. Kapsułki magazynują ciepło wewnątrz, a kiedy temperatura spada, z powrotem je uwalniają.

Naturalne vs. sztuczne

Zwierzęta żyjące na łonie natury potrafią doskonale dostosować się do warunków atmosferycznych — jest to podstawa ich przetrwania. Warto przyjrzeć się więc bliżej cechom, które umożliwiają im pokonywanie największych niedogodności, szczególnie tych, które dla człowieka mogą stanowić olbrzymie wyzwanie. Wnikliwa obserwacja merynosów doprowadziła do wprowadzenia ich wełny do produkcji odzieży termoaktywnej. Wełna merino to rozwiązanie, które pod względem właściwości i jakości znacznie przewyższa tkaniny syntetyczne.

Merino w praktyce

Wełna z merynosów spełnia nawet największe wymagania nie tylko pod względem wygody, ale także łatwości użytkowania.Charakteryzuje się bardzo dużą delikatnością, która powoduje, że jej użytkowanie jest bardzo przyjemne. Dzięki mieszance z poliamidem wełna merino jest wyjątkowo miękka i miła w dotyku. Nie należy obawiać się również tego, że będzie długo schnąć. Jej zmienne właściwości gwarantują odpowiednie poczucie suchości zarówno materiału, jak i skóry. Bezustannie reguluje temperaturę ciała i poziom wilgoci. Kontroluje również wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu. Można ją bez problemu prać, również chemicznie.