Body mapping

Nasze ciało dzieli się na specjalne strefy, z których każda odpowiada za różne funkcje. Wspieranie ich efektywności podczas treningu za pomocą bielizny termoaktywnej jest możliwe dzięki technologii body mappingu — nowoczesnemu rozwiązaniu dla wszystkich sportowców.

Ciało można zrozumieć

Mapowanie ciała (z angielskiego „body mapping”) to przełomowa koncepcja, która opiera się na analizie sposobu, w jaki ludzkie ciało reguluje temperaturę i ilość wydzielanego potu w trakcie wysiłku fizycznego. Czynniki takie, jak rodzaj płci, typ budowy ciała oraz warunki pogodowe definiują obszar, w którym uwalniane jest ciepło i wilgoć.

Ciało można wspierać

Body mapping jest też zasadą, która pozwala projektantom i producentom odzieży funkcjonalnej dopasować i umieścić odpowiednie tkaniny, wzbogacone o innowacyjne technologie, we właściwym miejscu. Celem tego działania jest zapewnienie suchości, wygody i poprawienie wydajności zawodowych sportowców oraz osób, które hobbystycznie zajmują się aktywnością fizyczną w każdych warunkach pogodowych.

Ciało można ulepszyć

Dostosowanie odpowiednich struktur, grubości tkaniny, kompresji warstw, elastyczności struktur, czy rodzaju dzianiny do poszczególnych miejsc na ciele człowieka i jego budowy anatomicznej ma za zadanie poprawić komfort użytkownika. Celem jest również poprawa samopoczucia oraz zwiększenie efektywności poszczególnych partii mięśni. Implementacja przędz w odpowiednich kombinacjach zapewnia optymalną funkcjonalność oraz podnosi walory estetyczne ubioru.

Atuty

  • Idealne dopasowanie materiału do ciała
  • Zwiększona wygoda
  • Niezwykły wygląd