Baza wiedzy

Piktogramy

Kanaliki powietrza

System kanalików powietrznych, który zwiększa komfort użytkowania oraz
zabezpiecza przed „przyklejaniem się” materiału do ciała poprawiając cyrkulację powietrza.

Materiał bezuciskowy

Specyficzne wykończenie ściągaczy za pomocą elastycznej przędzy bez klasycznych gumek, co zapewnia idealne dopasowanie bielizny do ciała z jednoczesną ochroną przed otarciami skóry. Brak nadmiernego ucisku, utrudniającego krążenie krwi.

Płaskie szwy

Zminimalizowanie otarć i podrażnień poprzez zastosowanie płaskich szwów.

Technologia 3D

Trójwymiarowa elastyczność – rozciągliwość we wszystkich kierunkach, dzięki czemu bielizna idealnie przylega i dopasowuje się do sylwetki i ciała użytkownika stając się jego drugą skórą (second skin).

Doskonała wentylacja

Lepszy stopień wentylacji w miejscach o zwiększonej emisji potu oraz szybsze odprowadzanie wilgoci w miejscach najbardziej narażonych na potliwość, dzięki zastosowaniu unikalnej siateczki Net-Perspirant® (np. pod szyją i pod pachami).

Właściwości antystatyczne

Nie elektryzuje się.

Jony srebra

Wykorzystane we włóknach jony srebra ograniczają nadmierny rozwój niepożądanych, powstających przy skórze bakterii, stabilizując ich ilość na najbardziej przyjaznym i pożądanym poziomie. Właściwości bielizny nie zmieniają się z upływem czasu, praniem i użytkowaniem.

Bikomponentalność

Dwuwarstwowa konstrukcja – właśnie to rozwiązanie tzw.: bikomponentowa struktura dzianiny powoduje, że możemy utrzymać skórę suchą nawet w trakcie silnego pocenia się. Powierzchnia z polipropylenu – odprowadza wilgoć od skóry (za sprawą tzw. touch points), jest ona  w 100% ANTYBAKTERYJNA – wynika to z naturalnych właściwości włókna PP., natomiast powierzchnia z poliamidu – szybko schnie – pot rozprzestrzenia się na powierzchni kilkakrotnie większej od jego pierwotnej powierzchni i dzięki temu materiał schnie 2x szybciej od bawełny.

Mapa ciała (Body mapping)

Zróżnicowanie struktury i faktury dzianin pod kątem budowy anatomicznej człowieka. Zastosowanie odpowiedniej grubości, kompresji, elastyczności czy rodzaju dzianiny w poszczególnych miejscach na ciele człowieka wywołuje zjawisko lepszego komfortu u użytkownika, zwiększa się także samopoczucie oraz ma to wpływ na pracę poszczególnych partii mięśni. Zastosowanie niektórych przędz w odpowiednich kombinacjach tworzących różnorakie selekcje podnosi także walory estetyczne ubiorów.

Termoregulacja

Połączenie kilku rozwiązań, m.in mapy ciała, technologii bikomponentalnej czy systemu Ribbing-Dry® dzięki czemu w praktyce pot użytkownika zostaje dosłownie wypchnięty przez wewnętrzną strukturę koszulki na zewnątrz i pozostaje na jej powierzchni zamiast na skórze. Dzięki temu użytkownik utrzymuje ciało w stałych warunkach (utrzymanie odpowiedniej wilgotności i temperatury ciała), co znacznie poprawia komfort użytkowania a tym samym wpływa na jego wydajność w wysokich lub niskich temperaturach.

Inne technologie

Non-Pilling – zastosowanie przędz odpornych na mechacenie się.

Fast dry – zastosowanie przędz dzięki którym znacznie skraca się czas schnięcia materiału.

Cool Dry – zwiększone uczucie chłodu.

High Soft Technology – zastosowano superlekkie i delikatne dzianiny powodujące jeszcze lepszy komfort przy wysiłku i aktywności fizycznej. Lekkość przędzy z której jest wykonana bielizna sprawia, że jest ona praktycznie niewyczuwalna dla ciała.  

Rear beltSpecjalny pas podtrzymujący pośladki w szortach i spodniach.

Anti Stuffing Place – System zapobiegający wypychaniu się nogawek na kolanach w spodniach.

Anti-Odor (Kontrola Zapachu) –  zapobiega ona rozwojowi mikrobów odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

Ribbing-Dry® –  odprowadzanie wilgoci ze ściągaczy (w pasie, na rękawach i nogawkach).