Płaskie szwy

W trakcie aktywności fizycznych każdy z nas stawia na wygodę, którą może nam zapewnić m.in. odpowiednia odzież funkcyjna. Przy jej produkcji stosowanych jest wiele nowoczesnych procesów technologicznych, których celem jest wspieranie użytkownika w komfortowym wykonywaniu zadań oraz zwiększaniu wydajności.

Nowy szew

Technika polegająca na wykorzystaniu płaskich szwów łączących dwa kawałki materiału stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Szwy płaskie, określane również mianem szwów stykowych, uznawane są za nowatorski sposób łączenia części tkaniny, który gwarantuje bardzo wysoki poziom komfortu użytkowania wyrobu. Ich cechą charakterystyczną jest to, że łączone fragmenty materiałów delikatnie się stykają, a nie nachodzą na siebie i tym samym nie tworzy się nieestetyczne i niewygodne zgrubienie.

Skóra bez podrażnień

Zastosowanie szwów płaskich w odzieży funkcyjnej lub bieliźnie termoaktywnej gwarantuje, że zostanie zmniejszone ryzyko obtarć oraz podrażnienia skóry. Wobec tego, osoby których ciało wymaga szczególnej pielęgnacji i uwagi, śmiało mogą wybierać części garderoby, w których został zastosowany ten rodzaj techniki, ponieważ jest on w 100% bezpieczny i gwarantuje maksymalną wygodę w trakcie noszenia.

Atuty:

  • Zminimalizowanie obtarć i podrażnień
  • Idealne dopasowanie do ciała
  • Wysoka wytrzymałość szwów
  • Estetyczny wygląd