Ribbing-Dry®

Nadmierna potliwość w trakcie ćwiczeń bywa uciążliwa z kilku powodów - przede wszystkim powoduje dyskomfort oraz staje się siedliskiem bakterii, dla których takie warunki są idealne do rozwoju. Mogą one powodować podrażnienia, zaczerwienienia i zmiany skórne, które sprawią, że kolejne treningi będą utrudnione i pozbawione przyjemności. Wilgotny strój sportowy, w trakcie wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu, może doprowadzić do przeziębienia, a nawet poważniejszej choroby.

Koniec z wilgocią

Pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie więc nie należy go sztucznie hamować. Co zrobić, aby treningowi nie towarzyszył dyskomfort związany z wilgotną odzieżą? Możemy wybrać produkty, które są tworzone w zgodzie z naturą oraz nie zaburzają naszego naturalnego rytmu. W BODYDRY stosujemy szeroką gamę rozwiązań technologicznych, które mają na celu maksymalnie zwiększyć komfort podczas różnych aktywności. Należy do nich m.in. system Ribbing-Dry®, czyli technologia odpowiadająca za odprowadzanie na zewnątrz wilgoci, która gromadzi się w okolicach ściągaczy na pasie, rękawach i nogawkach.

Jak to działa?

Zastosowanie tej technologii ma na celu przenoszenie wilgoci z wewnętrznej warstwy odzieży na jej zewnętrzną część. System opiera się na wypychaniu jej najpierw ze skóry, a później z tkaniny. Pot zostaje usunięty dzięki specjalistycznej strukturze przędzy, która odpowiada za płynną cyrkulację powietrza oraz zbilansowaną wilgotność i temperaturę ciała. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza, kiedy chcemy stale podnosić swoje umiejętności i poprawiać wydolność podczas wysiłku fizycznego. Działanie Ribbing-Dry® jest niezastąpione zarówno w miesiącach ciepłych, jak i zimnych. Latem pozwala na zachowanie suchej skóry nawet w trakcie upałów, a zimą zapobiega przeziębieniom.

Atuty:

  • Utrzymuje suchą skórę
  • Zmniejsza ryzyko przeziębienia
  • Większa wydajność w trakcie treningu
  • Kontroluje temperaturę ciała
  • Zwiększa komfort fizyczny
  • Utrzymuje higienę i świeżość