Termoregulacja Schoeller

Termoregulacja polega na stałym utrzymywaniu temperatury ciała na optymalnym poziomie dla naszego organizmu. Jest połączeniem kilku rozwiązań, m.in. body mappingu, technologii bikomponentalnej, czy systemu Ribbing-Dry, dzięki którym pot zostaje wypchnięty przez wewnętrzną strukturę koszulki na zewnątrz i pozostaje na jej powierzchni, zamiast na skórze.

Idealna temperatura przez cały czas

Dzięki dynamicznej kontroli temperatury ciała i jej stałemu wyrównywaniu technologia termoregulacji Schoeller tworzy indywidualny, komfortowy klimat. Nawet przy ekstremalnych wahaniach temperatury, w różnych zakątkach świata, nie jest nam ani za zimno, ani za ciepło, a zdolność organizmu do efektywnego działania jest zachowana w 100%.

Innowacyjna technologia

W produktach wykorzystujących technologię termoregulacji zastosowano tzw. substancje zmieniające stan skupienia. Aby uzyskać możliwość włączenia tych materiałów do kategorii tekstyliów, należało je wcześnie zabezpieczyć w specjalnej osłonie ochronnej. Ta zapobiega wyciekom, gdy mikrokapsułki znajdują się w fazie ciekłej. Odpowiednimi rozwiązaniami są dla nich powłoki i pianka, które można nakładać na różne materiały, takie jak polar lub trykot

Idealne dopasowanie bez względu na porę

Mikrokapsułki reagują na wahania temperatury. Zmieniają swój stan skupienia w określonej temperaturze: z ciekłej na stałą i odwrotnie. Materiał zmieniający stan skupienia w mikrokapsułkach jest domyślnie zaprogramowany na pewien zakres temperatur. Jeśli temperatura ciała lub otoczenia wzrośnie, gromadzą one nadmiar ciepła, z kolei, gdy temperatura spadnie, uwalniają zgromadzone wcześniej ciepło, sprawiając, że odczuwamy wysoki poziom komfortu przez cały czas.

Atuty

  • Nowoczesne i skuteczne rozwiązanie
  • Dynamiczna kontrola temperatury ciała
  • Aktywna kontrola wilgoci