Wentylacja

Dla każdej osoby, która jest aktywna fizycznie, poczucie komfortu w trakcie wysiłku jest bardzo ważne. Wpływ na nie ma przede wszystkim wentylacja, która wspiera oddychanie ciała. Zoptymalizowana wentylacja w ubraniach BODYDRY to efekt zastosowania nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów.

Odpowiedni strój

Bielizna termoaktywna ma za zadanie wspierać użytkownika podczas uprawiania aktywności fizycznej. Wspomaganie to polega na zastosowaniu właściwości wentylacyjnych różnych przędz i technologii, takich jak Net-Perspirant, które pomaga skórze w oddychaniu i schnięciu.

Najważniejsze, by skóra mogła oddychać

Odpowiednia wentylacja pozytywnie oddziałuje na wiele układów naszego ciała. Pojawiający się w trakcie wysiłku pot prowadzi nie tylko do zmniejszenia komfortu, ale w nadmiarze hamuje naturalne procesy oczyszczania organizmu — zoptymalizowana wentylacja w bieliźnie termoaktywnej pozwala jednak skórze schnąć i oddychać nawet podczas bardzo intensywnego treningu.

Technologia, która poprawia stopień wentylacji

Normalne ubrania tworzone są z materiałów, które pozwalają na wchłanianie się potu. Ich wadą jest jednak to, że pozostaje w ich strukturze i nie jest odprowadzany na zewnątrz. Prawdziwa bielizna termoaktywna gwarantuje większy poziom wentylacji w miejscach o zwiększonej emisji potu oraz szybsze odprowadzanie wilgoci w miejscach najbardziej narażonych na potliwość. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu unikalnej siateczki Net-Perspirant, którą umiejscawia się na przykład pod szyją czy też pod pachami.

Atuty

  • Zwiększony komfort użytkowania
  • Większa efektywność podczas wysiłku
  • Skuteczna kontrola wilgoci