Wszystko zaczęło się w górach wysokich

Żadna inna aktywność sportowa nie jest tak wymagająca dla ludzi.
Podjąłem to wyzwanie, stawiając za cel pokonanie słabości ludzkiego ciała i stworzyłem razem z przyjaciółmi Bodydry.

 

— Marcin Kopeć

Ze szlaku górskiego do fabryki

Dawno, dawno temu, za górami za lasami… Ok, wcale nie tak dawno, bo w 2001 roku, kiedy temat bielizny termoaktywnej w Polsce jeszcze raczkował, w naszych głowach zrodził się pomysł, aby stworzyć nową jakość — markę, która będzie służyć himalaistom w ekstremalnie trudnych warunkach. Nawiązując współpracę ze specjalistami z Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, opracowaliśmy innowacyjną strukturę włókna opartego na połączeniu minimalnie higroskopijnego polipropylenu z szybkoschnącym poliamidem. Koncepcja tego typu tkaniny stała się fundamentem w kolejnych etapach naszego rozwoju.

Następnym krokiem było zaangażowanie stylistów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którzy swoim artystycznym okiem spojrzeli na nasze projekty, wzbogacając je o atrakcyjny design. Prototyp odzieży BODYDRY przekazaliśmy także wybitnemu alpiniście — Krzysztofowi Wielickiemu, aby sprawdził, jak poradzi sobie ona podczas jednej z jego ekstremalnie trudnych wypraw górskich. Bielizna zdała egzamin i utwierdziła nas w przekonaniu, że to świetny poczatek czegoś większego. Tak właśnie powstało BODYDRY.

czlowiek na szczycie gory
wycieczka malzenstwa w gory
czlowiek i zachod slonca

Góry wysokie należą do najbardziej wymagających zarówno dla ludzi, jak i wyposażenia. Tam nie ma miejsca na błędy. Dlatego tak ważny jest każdy element odzieży, który mam na sobie, poczynając od bielizny termicznej. Nie może ona obcierać, przemakać czy być źle dopasowana. Bielizna Bodydry nie zawiodła mnie, sprawdziła się w tych trudnych warunkach doskonale

— Krzysztof Wielicki, zdobywca korony Himalajów i Karakorum

Kolejne szczyty możliwości

Po niezliczonej liczbie testów, udoskonaleń i starań okazało się, że nasza bielizna termoaktywna niesamowicie przypadła do gustu miłośnikom innych sportów outdoorowych, szczególnie motocyklistom. To doskonały dowód na jej wszechstronność i niezawodność. Przez lata stopniowo zyskiwała także uznanie wśród kolejnych Klientów, nie tylko tych związanych ściśle ze sportem. Po nasze produkty sięgają np. służby pracujące w ekstremalnych warunkach, które wymagają najlepszej jakości i absolutnej niezawodności.

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaprojektować produkt, który sprawdza się w tak wielu warunkach. Technologia, która podnosi poziom możliwości naszej bielizny na sam szczyt to Second Skin. System ten polega na trójwymiarowej elastyczności, dzięki któremu bielizna idealnie przylega do ciała i gwarantuje uczucie drugiej skóry. Zapewnia komfort w każdych możliwych warunkach pogodowych — podczas porannego spaceru z psem, czy niebezpiecznej wyprawy w Himalaje.

motor w powietrzu

Jesteśmy górą wśród producentów

  • Prawie 20 lat doświadczenia

  • Praca będąca efektem prawdziwej pasji

  • Pomysł, design, produkcja i dystrybucja

  • 100% Made in Poland

  • Jedna z najlepiej wyposażonych fabryk w Europie

  • Stała współpraca z profesjonalistami

  • W dziedzinie sportów outdoorowych

  • Tylko najlepsze materiały i technologie

przemyslowa maszyna do szycia

Nie obiecujemy złotych gór

Włożyliśmy mnóstwo siły i energii, by jak najrzetelniej zgłębić wiedzę w zakresie bielizny termoaktywnej i stworzyć maksymalnie wyspecjalizowaną markę. Produkujemy tylko prawdziwą bieliznę termoaktywną i stosujemy wyłącznie materiały do tego przeznaczone. Nasze produkty są najlepszym wyborem spośród innych z tej kategorii.

Już na samym początku założyliśmy, że będą one służyć profesjonalistom. Zyskały aprobatę u wybitnych postaci ze świata podróżniczego i survivalowego, ale przede wszystkim u Was — pasjonatów sportu i mocnych wrażeń. Wasze opinie są dla nas motorem do dalszego rozwoju, który jest podstawą naszej codziennej pracy! Dziękujemy!