Nowoczesne technologie w bieliźnie termoaktywnej

Z pewnością zadajecie sobie pytanie, cóż takiego innowacyjnego może kryć się w koszulkach termokatywnych, leginsach i bluzach Bodydry. Od początku, kiedy rozpoczęliśmy produkcję bielizny sportowej, komfort i osiągnięcia sportowe naszych klientów były u nas w centrum uwagi. Mnóstwo pracy odbywa się w murach naszego laboratorium badawczego, a efekty możecie sprawdzić sami. Zwróciliście uwagę na sformułowanie Body Mapping przeglądając nasze produkty?

To nie jest kolejny marketingowy frazes, ale kawał pracy naszych technologów. Całość opiera się o wykorzystanie możliwości płynących z zastosowania promieniowania podczerwonego. Kiedy rzucicie okiem do Wikipedii  dowiecie się, że każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne. Już w temperaturze kilku kelwinów ciała emitują promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie dalekiej podczerwieni, ciała o temperaturze pokojowej emitują najwięcej promieniowania o długości fali rzędu 10 μm. Przedmioty o wyższej temperaturze emitują więcej promieniowania i o mniejszej długości, co pozwala na ich łatwe wykrycie.

Okazuje się, że podczerwień jest niesłychanie korzystna dla człowieka. NASA w swoich statkach kosmicznych wykorzystuje podczerwień między innymi do poprawy komfortu załóg. Daleka podczerwień wpływa korzystnie na wszystkie organizmy żywe. Badania wykazały, że własne promieniowanie ciała człowieka, pozytywnie wpływa na zakończenia nerwowe w skórze. Wiąże się to z dostarczaniem energii cieplnej, działaniu przeciwskurczowym oraz przeciwbólowym.

Nasze produkty powstają zgodnie z mapą ciała. Zidentyfikowaliśmy termiczne strefy, które wymagają podwyższonej wentylacji, aby powietrze szybciej odprowadzało wilgoć. Stosujemy specjalny system kanalików powietrznych oraz strefy o zwiększonej elastyczności. To wszystko przekłada się na optymalne wykorzystanie Waszej naturalnej energii.

Badania Bodydry zostały docenione przez naukowców i inżynierów, ale dla nas najważniejsze były wrażenia naszych sportowców. Praktyka naszych zawodników potwierdziła wyniki laboratoryjne:
-zmniejszenie napięcia mięśni
-szybsza regeneracja potreningowa
-poprawa ukrwienia
-poprawa procesów metabolicznych w mięśniach.

Mówiąc wprost, możecie przebiec więcej, podnieść więcej i być bardziej wytrzymali, więc Go! Empower Yourself, a jeśli macie jakieś pytania – chętnie odpowiem

Marcin Kopeć
współtwórca marki Bodydry i technologii Secondskin.