Nie zwalniaj tempa jesienią i postaw na bieliznę termoaktywną

Bielizna termoaktywna jest polecana przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie, nie tylko podczas treningu na siłowni czy klubie fitness, ale także podczas uprawiania sportów wyczynowych. Jesień kojarzy Ci się z deszczem, smutkiem, chandrą? Zmień to! Czas na trening, życie w modnym stylu fit. Zrób coś dla siebie i zadbaj o swoje zdrowie oraz wygląd! W osiągnięciu tego celu pomoże ci bielizna termoaktywna, która będzie Cię wspierać podczas każdego wysiłku. 

Co to jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna – to wysokich standardów odzież sportowa, uszyta z syntetycznych tkanin mających na celu pozbywanie się potu ze skóry. Sprawdza się nawet przy bardzo intensywnym wysiłku np. bieganiu czy wyczynowej jeździe na rowerze. Zakładana bezpośrednio na skórę tworzy warstwę tzw. drugiej skóry, która ma za zadanie ogrzewać ciało i nie dopuścić do utraty temperatury.

Funkcje bielizny termoaktywnej:

  • odprowadza pot z powierzchni skóry, 
  • pozwala skórze lepiej oddychać,
  • zapewnia swobodę ruchu,
  • likwiduje przykry zapach skóry,
  • zapobiega wyziębieniu się organizmu lub jego przegrzaniu, 
  • nie pozostawia mokrych plam

Postaw na wysokiej jakości produkty

Na jesienne treningi polecamy bieliznę średnią – czyli najbardziej uniwersalną bieliznę termoaktywną. Przydaje się właściwie przez cały rok w temperaturach od 10 do -5 stopni Celsjusza. Pamiętaj o odpowiednim rozmiarze, im bardziej jest dopasowany tym bielizna lepiej spełnia swoje zadania, ale nie może być zbyt ciasna bo będzie krępować twoje ruchy. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego twoja skóra jest narażona na otarcia, a nawet odparzenia, dlatego warto wybrać model, który nie ma szwów. Producenci materiałów i tekstyliów ciągle prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań. Wszystkie typy bielizny tworzone są najczęściej z 3 rodzajów materiałów: poliester, polipropylen, elastan. 

Oprócz powyższych wskazówek za pamiętaj, że odzież termoaktywną należy prać w odpowiednich detergentach. 

Bielizna termoaktywna to odzież, którą z pewnością warto mieć w swojej szafie. To świetne rozwiązanie nie tylko podczas wysiłku fizycznego ale również dla każdego z nas komu bywa czasem zimno. Co więc stoi na przeszkodzie aby założyć bieliznę termoaktywna do pracy lub szkoły.