Kominiarki termoaktywne – tylko na motocykl?

Kominiarka, nazywana też często balaklawą, to element stroju niegdyś kojarzony jedynie z przestępcami czy środowiskiem gangsterskim. Dziś z powodzeniem zakładają ją także sportowcy. Ekwipunek miłośnika aktywności fizycznej obejmuje nie tylko odzież wierzchnią i obuwie, ale także akcesoria, które znacznie ułatwiają uprawianie sportu – bez wątpienia należy do nich właśnie kominiarka termoaktywna. BODYDRY dysponuje wieloma kolorami kominiarek termoaktywnych, które świetnie uzupełniają kolekcję bielizny. Dedykowane są one osobom uprawiającym bardzo szeroką gamę dyscyplin sportowych. Rozmiar, fason i kolory są uniwersalne, dlatego sprawdzą się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Komu polecamy kominiarki?

Kominiarki termoaktywne szczególnie upodobali sobie motocykliści oraz miłośnicy sportów motorowych i kolarstwa, jednak znajdują one szerokie zastosowanie także w innych rodzajach aktywności. Polecamy je np. jako bielizna taktyczna dla myśliwych i wędkarzy. Sprawdzą się równie świetnie podczas sportów outdoorowych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. w trakcie wspinaczki lub trekkingu. Ich zalety docenią także miłośnicy sportów zespołowych, nordic walking, ASG i paintballu. Używanie kominiarki BODYDRY ze względu na jej termoaktywne właściwości, wskazane jest zarówno w trakcie sportów letnich, jak i zimowych. 

Co daje kominiarka termoaktywna?

Kominiarka zapewnia przede wszystkim ochronę przed słońcem, pyłem, piaskiem czy wiatrem. Dodatkowo eliminuje możliwość otarcia lub odparzenia we wrażliwych miejscach. Jest to szczególnie praktyczne w przypadku jazdy na motorze. Motocyklowe kominiarki termoaktywne dodatkowo pozwalają także na zachowanie higieny i czystości wnętrza kasku. Kominiarki BODYDRY idealnie przylegają i dopasowują się do kształtu głowy, tworząc efekt drugiej skóry – Secondskin. Do najważniejszych zalet naszych kominiarek należą jednak ich doskonałe właściwości termoaktywne. Konstrukcja oparta na dwuwarstwowej strukturze odpowiada za bezustanne odprowadzanie wilgoci z ciała, przy zachowaniu optymalnej temperatury oraz ochronie przed wilgocią i ryzykiem rozmnażania się bakterii. 

Kominiarki termoaktywne BODYDRY to akcesoria, które znajdą zastosowanie we wszelkich rodzajach aktywności. Są doceniane przez naszych Klientów głównie ze względu na to, iż chronią najwrażliwsze części ciała podczas wysiłku, ale także gwarantują naturalną termoregulację, dopasowując się do obecnej temperatury.